Gå til hovedindhold

Sara Tolouee

HU-læge Rigshospitalet

 

Formand, Repræsentant i DUS

 

email: sara@ydu.dk

Sara

 

Frederikke Eichner Sørensen

HU-læge Regionshospitalet Gødstrup

 

Næstformand, webmaster, Repræsentant ESRU

 

email: frederikke@ydu.dk /webmaster@ydu.dk

Frederikke

 

Emil Durukan

ph.d. studerende Herlev/Gentofte Sygehus

 

Kasserer, Repræsentant ESRU, Medlem af Uddannelsesråd Urologi Øst

 

email: emil@ydu.dk

Erik

 

Naomi Nadler

Læge og Ph.d. Roskilde Universitetshospital

 

LVS-ansvarlig

 

email: naomi@ydu.dk

Naomi

Stine Lohmann

HU-læge Aarhus Universitetshospital

 

FEBU Vest ansvarlig

 

email: stine@ydu.dk

 

Bjarke Klit Søndergaard

HU-læge Regionshospitalet Gødstrup

 

NRU- repræsentant

 

email: Bjarke@ydu.dk

Bjarke

Signe Wang Bach

Introlæge Roskilde Universitetssygehus

 

NRU-repræsentant, FEBU Øst ansvarlig

 

email: Signe@ydu.dk

Signe

 

Charlotte Elgaard

HU-læge Aarhus Universitetshospital

 

LVS- ansvarlig

 

email: charlotte@ydu.dk

Charlotte

 

Shima Bjerrum

Afd.læge Aarhus Universitetshospital

 

Suppleant, FEBU Vest ansvarlig

 

email: Shima@ydu.dk

Shima

 

Alexander Hintze Hillers

Læge Rigshospitalet

 

Suppleant, FEBU Øst ansvarlig

 

email: Alexander@ydu.dk

Alexander

 



 

x

Om YDU

YDU - Yngre Danske Urologer

Formand: Sara Tolouee

Læs mere om foreningen her

Se resten af bestyrelsen her

Meld dig ind